Apple Watch Series 6

Eylül 2020’de piyasaya sürülen Apple Watch Series 6, ilk olarak 2015’te piyasaya sürülen Apple Watch’un mevcut yinelemesidir.

Apple Watch Series 6, tasarım olarak Series 5 ile aynıdır. Ancak bazı önemli sağlıkla ilgili özellikler barındırmaktadır. Daha iyi performans için daha hızlı bir çipe sahiptir.

Apple Watch ile Kan Değerleri

Apple Watch Series 6’da bulunan ve şaşırtıcı yeni özellik olarak gündeme gelen kandaki oksijeni ölçen sistem oldukça konuşuldu. Oksijen satürasyonu (SpO2 olarak da bilinir) seviyeleri düştüğünde, ciddi bir hastalığın işareti olabileceğini belirtmekte. Kan oksijen izleme, dört kırmızı, yeşil ve kızılötesi LED kümesi ile Apple Watch’un arkasındaki dört fotodiyot aracılığıyla etkinleştirilir ve bunların tümü kandan geri yansıyan ışığı ölçer. Yeni Kan Oksijen uygulamasına dahil edilen özel bir algoritma, kandaki oksijeni yüzde 70 ile 100 arasında ölçer. İsteğe bağlı test, uygulama aracılığıyla kullanılabilir ve saat, uyku sırasında da dahil olmak üzere, bir kişi hareketsizken ara sıra arka plan ölçümleri alır. Veriler Sağlık uygulamasında mevcuttur.

Şık ve Zarif Tasarım

Apple Watch Series 6, 40 ve 44 mm boyut seçenekleriyle sunulmaya devam ediyor ve Series 4’te tanıtılanla aynı olsa da biraz daha ince, daha küçük kasaya ve Series 5’te sunulan düşük güçlü (LTPO) OLED Always-On ekrana sahip. Seri 6, Her Zaman Açık ekran, dışarıdayken Apple Watch Series 5’ten 2,5 kat daha parlaktır. Bu nedenle parlak güneş ışığında görmek daha kolaydır. Apple Watch sahipleri, Seri 6’daki Her Zaman Açık ekranla Bildirim Merkezi ve Kontrol Merkezi’ne erişebilir, komplikasyonlara dokunabilir ve bilekleri aşağıdayken yüzleri değiştirmek için kaydırabilir. Apple ayrıca gücü daha verimli kullanan her zaman açık bir altimetre ekledi. Saat kadranında her zaman görülebilen ve bir ayak kadar küçük yükseklik değişiklikleri hakkında bilgi veren ara yüze sahiptir.

Apple Watch Series 6 Özellikler

Apple Watch Series 6 suya dayanıklıdır ve önceki modeller gibi Apple Pay satın alımlarını destekler. Ayrıca kandaki oksijen izlemenin yanı sıra sağlıkla ilgili tüm özelliklere sahiptir. Apple Watch Series 6, atılan adımları, yakılan kalorileri, çıkılan merdivenleri ve nabzı izleme gibi işlemleri yapabilir. Ayrıca EKG ölçümleri alabilir, uykuyu izleyebilir, düşme algılamasıyla düşmeleri izleyebilir ve SOS ile acil durum aramaları yapabilir. Apple Watch Series 5 modelleri gibi, Series 6 modelleri de siyah seramik ve safir kristal arka yüzeye ve dokunsal geri bildirime sahip bir Digital Crown’a sahiptir.

Apple Watch Series 6 Fiyatı:

Apple Watch 6’nın 40mm ve 44mm olarak iki farklı ekran boyutlu versiyonu bulunuyor.40mm olan versiyonun fiyatı  3699TL.Apple wtch series 6 44mm olan versiyon ise 3899 tl olarak satılmakta.Bu fiyatlar Apple resmi web sitesindeki güncel fiyatlar olup çeşitli teknoloji marketleri ve web sitelerinde fiyatlar değişebilmektedir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir