Mesajlaşma uygulamalarının en popülerü olan WhatsApp yakın zamanda yeniden düzenlemiş olduğu gizlilik ve hizmet koşullarını kabul etmeyen kullanıcılar 8 Şubat 2021 tarihinden sonra uygulamayı kullanamayacak.

whatsapp hesabi nasil silinir
whatsapp hesabi nasil silinir

Whatsapp’ın yeni gizlilik ve hizmet koşullarına tepki gösteren bazı kullanıcılar alternatif uygulamaları kullanmaya başlarken çoğu kişi hala ne yapacağı konusunda kararsız bir çok kişinin aklında WhatsApp hesabı nasıl silinir? sorusu bulunuyor.Bu yazımızda Whatsapp Hesabı Nasıl Silinir? konusuyla ilgili detaylı bilgiler vereceğiz.

Whatsapp hesabını silme işlemi yaklaşık 2 dakika gibi bir kısa süre içerisinde gerçekleşiyor.Oldukça basit olan bu işlemi şu şekilde yapabilirsiniz;

-İlk olarak cep telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın ve ardından sağ alt bölümde bulunan Ayarlar simgesine tıklayın.

-WhatsApp Ayarlar bölümünde yer alan Hesap butonuna tıklayın.

-Tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekran üzerinden “Hesabımı Sil” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Hesabımı Sil butonuna tıkladıktan sonra telefon numaranızı yazmanızı ve onay vermenizi isteyecektir.Bu işlemlerden sonra hesabınızı kalıcı olarak tamamen silebilirsiniz.

Whatsapp hesabınızı sildikten sonra tüm ayarlarınız,mesajlarınız,mesaj arşivleriniz ve bulunduğuz gruplar tamamen silinecektir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir